Víťazstvá aj prehry našich atlétov

12. 6. 2016

13450097_10205032707656061_5906543247996948451_n.jpgV sobotu sme mali perný atletický víkend. Naši atléti bojovali na dvoch frontoch  a niekomu sa darilo, niekomu nie.  V Šamoríne sa uskutočnilo druhé kolo slovenskej atletickej ligy a aj keď AC v nej nesúťaží, jednotlivcom je umožnené týchto pretekov sa zúčastniť.

Eliška Chvílová skákala diaľku a trojskok a viedla si úspešne. V diaľke dosiahla výkon 603cm  a obsadila štvrté miesto. V trojskoku zvíťazila kvalitným výkonom 12,61cm.  Trojskok sa jej začína páčiť a nie je divu, pretože technicky ho vie veľmi dobre.

Karolína Smreková sa predstavila v disku a výkonom 37,17m obsadila štvrté miesto. Karolína stabilizuje svoju výkonnosť na úrovni 37m a je len otázka času, kedy sa jej podarí prekonať hranicu 40m.  Ďakujeme aj trénerovi Piačekovi, ktorý pomohol našim dievčatám kaučovaním, pretože tréner Handl bol na pretekoch v Brne s inou skupinou.

Darilo sa aj Borisovi Pribilovi, ktorý zvíťazil v behu na 400m časom 49,34s.  No a zvíťazil aj Jakub Valachovič v behu na 3 km prekážok v čase 9:23,08min.  Kvalitný výkon dosiahol aj Michal Mecháček, ktorý v behu na 200m dobehol na piatom mieste časom 22,55s.

Druhá skupina sa vybrala do Brna na medzištátne stretnutie dorastu Maďarsko-Slovinsko-Slovensko-Česko.  Od nás sa tam prebojovali traja zástupcovia,  takže sme čakali, ako si v silnej medzinárodnej konkurencii povedú.  Prekvapenia sa bohužiaľ nekonali a naša trojica skončila v poli porazených.  Ako tak môže byť so svojim výkonom spokojný Jakub Kopiar, ktorý si  v behu na 1500m zabehol osobný rekord 4:20,15, čo mu však stačilo len na posledné miesto.  Na tej istej pozícii sa ocitla aj Kristína Martinusová, ktorá po piatich prešľapoch skočila na záver slabučkých 501cm. No a na poslednom mieste sa ocitla aj Melani Beňková v trojskoku, tiež slabým výkonom 11,05m.  Útechou nášmu triu môže byť aspoň to, že v týchto mládežníckych kategóriách sú niektorí (zahraniční) pretekári tak výrazne akcelerovaní, že to nie je s kostolným poriadkom a časom sa z atletického diania vytratia. Čo o našej trojici v žiadnom prípade neplatí.

Budúci víkend čakajú našich pretekárov majstrovstvá Slovenska juniorov a potom majstrovstvá Slovenska dospelých, čím sa zavŕši prvá polovica atletickej sezóny.