Úspešný vstup malackých atlétov do halovej sezóny

4. 2. 2024
article preview

Sobotňajších pretekov Jamperia, ktoré sa konali v atletickej hale Elán v Bratislave, sa zúčastnila aj početná výprava atlétov AC Malacky.  A začiatok sezóny to bol v ich podaní parádny.

Rebecca Slezáková vstúpila do sezóny dvoma osobákmi a to v behu na 60m časom 7,80s a v skoku na výšky 165cm.  K dvom víťazstvám pridala aj tretie a to v behu na 60m prekážok časom 8,76s. Rebecca súťaží v juniorskej kategórii a pripravuje sa na majstrovstvá sveta juniorov, ktoré sa budú tento rok konať v hlavnom meste Peru Lime. Rebeccu teda čaká náročná cesta na juhoamerický kontinent.

Čo sa týka cestovania, ľahšie to bude mať naša ďalšia šprintérska nádej Teodor Volek, ktorý sa pripravuje na ME do 17 rokov. Tie sa budú konať tento rok v Banskej Bystrici. Prvýkrát bude Slovensko hostiť takúto významnú atletickú udalosť a my dúfame, že Teo Volek  bude patriť k oporám slovenského tímu. Dokázal to aj na tomto mítingu, kde sa výrazne zlepšil v šprinte na 60m časom 7,07s. Na začiatok halovej sezóny je to veľmi sľubný čas. Takže v AC Malacky máme dvoch pretekárov, ktorí sa začínajú presadzovať aj v medzinárodnej konkurencii.

Ukazujú sa nám však aj ďalší pretekári, ktorí poškuľujú po medzinárodnej konfrontácii. Dorastenec Adam Boškovič zabehol na 60m prekážok slušný čas 8,65s a obsadil druhé miesto. Adam však bude bojovať v hlavnej sezóne o limit na ME do 17 rokov hlavne v disciplíne 400m prekážok a jeho zlepšenie na krátkych prekážkach signalizuje, že by sa mu to mohlo podariť.  V diaľke sa darí aj nášmu ďalšiemu dorastencovi Alexovi Houndjovi, ktorý opäť prekonal 6 metrov a výkonom 604cm obsadil druhé miesto.

Ak sa pozrieme do kategórie juniorov, tam zatiaľ nemáme pretekárov, ktorí by sa mohli presadiť v medzinárodnej konkurencii, ale patria medzi špičku na Slovensku, čo signalizuje, že prechod od dorastu k juniorom zvládame v našom klube celkom dobre. V diaľke sa darilo našim dvom juniorom. Matej Brezina dosiahol slušný výkon 624cm a cez 6 metrov sa dostal aj Eric Houndjo /606cm/.  Nuž a v skoku do diaľky máme aj jedného muža, Nicolasa Haramiu, ktorý dosiahol výkon 635cm. Takže keď to v diaľke spočítame, máme 5 pretekárov, ktorí skáču za 6 metrov a tým sa na Slovensku nemôže pochváliť žiadny klub. Dúfajme, že o rok, dva budú chlapci útočiť na sedemmetrovú métu. Z európskeho pohľadu to nie je svetoborný výsledok, ale zo slovenského by to bol veľký úspech, ktorý by ich  možno nakopol aj na medzinárodnú scénu.

Darilo sa aj nášmu žiactvu.  Medzi staršími žiačkami si úspešne viedla Regina Slezáková, mladšia sestra Rebeccy, ktorá obsadila druhé miesto v behu na 60m prekážok v slušnom čase 9,34s. Zdá sa, že v rodine Slezákovcov sa rodí ďalší talent. Medzi mladšími žiačkami si výborne viedla Nela Stašková. Zvíťazila v behoch na 60m a na 60 m prekážok vo veľmi slušných časoch 8,30s a 9,83s. A v skoku do výšky obsadila druhé miesto výkonom 145cm. Zdá sa, že sa v našom klube rodí ďalšia "hviezdička".

Pekné výsledky predviedol aj mladší žiak Viliam Straský, ktorý má ešte len 12 rokov.  Zvíťazil v behu na 60m časom 8,49s a obsadil dve druhé miesta v behu na 60m prekážok časom 10,40s a v skoku do výšky výkonom 145cm.

Aj ostatní naši pretekári predviedli výkony na hranici svojich osobákov a už teraz sa tešíme na ďalšie preteky.

Halová sezóna sa len rozbieha a my dúfame, že počasie nám bude priať, aby sme sa mohli pripravovať v čo najväčšej miere vonku, pretože halové podmienky na atletiku sú pre väčšinu klubov na Slovensku nedostupné. Aj z tohto pohľadu je treba pozerať na výsledky našich atlétov, pretože napriek tomu, že hodiny tréningov trávime vonku v zime, výsledky sú to na tieto podmienky obdivuhodné.

Výsledky: Kompletné výsledky.xlsx