Skvelé mladšie žiactvo na majstrovstvách Slovenska v päťboji

24. 2. 2024
article preview

Výborne si viedli naše mladšie žiačky a mladší žiaci na majstrovstvách Slovenska v päťboji. Pre mladšie žiactvo to bol vrchol halovej atletickej sezóny, na ktorý bolo vybraných 64 atlétok a 32 atlétov. V sobotu od rána do poobedňajších hodín bojovali mladí adepti atletiky v  šprinte na 60m, v skoku do diaľky, vo vrhu guľou, v prekážkovom behu na 60m a v behu na 600m.  Náš klub mal vo výbere osem žiačok a päť žiakov.  Čakali sme, že Nela Stašková bude útočiť na titul a nádeje na medailu sme vkladali aj do Viliama Straského.  Nela rozbehla súťaž vo veľkom štýle a po prvých disciplínach sa zdalo, že by mohla zvíťaziť. Mierne však zaváhala v diaľke, kde dosiahla len výkon 463cm, kde stratila na svoju najväčšiu súperku Krupovú Alexandru z Trenčína  až 82 bodov!  Celkovo získala  3349 bodov a jej súperka 3355 b. Takže stratila len 6 bodov! Taký je však päťboj.  Stačí malé zaváhanie v jednej z disciplín a sen o titule sa vám rozplynie. Druhé miesto je však krásne a dôležité je, že sa Nela oproti minulému roku zlepšila o 507 bodov! Darilo sa aj Natálii Glembusovej, ktorá obsadila piate miesto súčtom bodov 2840. O medailu  ju pripravil záverečný beh na 600m, ktorý je jej slabinou.  12. miesto obsadila Alexandra Šelcová, Tamara Kožuchová skončila na 19. mieste, 22. miesto obsadila Zelenáková Amélia, 29.miesto Lukáčková Izabela, 36. miesto Pagáčová Alžbeta a 42. miesto Šimková Mia.

Viliam Straský je síce od súperov o rok mlaší, ale viedol si ako ostrieľaný kozák. Mal štyri disciplíny vyrovnané, len ako u Nely mu nevyšiel skok do diaľky a tam tiež prehral súboj o titul. Obsadil však výborné druhé miesto. Na ôsmom mieste sa umiestnil Mráz Richard, 13. skončil Šmida Oliver, na 18. mieste Farkaš David, na 22. mieste Haba Krištof.

Všetkým ďakujeme za vzornú reprezentáciu klubu a aj športových tried na ZŠ Záhorácka, ktoré Stašková, Glembusová, Šelcová, Zelenáková a Straský navšetevujú.