Rebecca Slezáková na treťom mieste medzi dospelými

20. 2. 2024
article preview

Na majstrovstvách Slovenska dospelých v atletike sa zúčastnila aj výprava Atletického Klubu AC Malacky, ktorú tvorili prevažne mládežníci. Najviac sa darilo juniorke Rebecce Slezákovej,  ktorá si vybojovala tretie miesto v behu na 200m v čase 24,94s. Rebecca sa prebojovala aj do finále v behu na 60m prekážok, kde dobehla na piatom mieste v čase 8,63s. Prešprintovala sa aj do finále behu na 60m, kde obsadila siedme miesto v čase 7,85s. Veľmi slušne šprintoval dorastenec Teodor Volek, ktorý v rozbehu dosiahol kvalitný výkon 7,11s, čo mu stačilo na celkové jedenáste miesto. Ešte lepšie si viedol v behu na 200m, kde časom 22,85s obsadil celkové šieste miesto. Pre desiate miesto si v behu na 200m dobehol junior Matej Brezina v čase 23,36s. Matejovi sa darilo aj v behu na 400m, kde dobehol na siedmom mieste v čase 52,39s. V kategórii mužov  tento rok prvýkrát súťaží  Nicolas Haramia, ktorý obsadil vo finále behu na 60m prekážok siedme miesto v čase 9,10s. Dobre si viedla aj naša dievčenská štafeta, ktorá v zložení Zálesňáková, Sabová, Morávková, Živčáková obsadila celkové piate miesto.

Našich mladších žiakov čakajú v sobotu M-SR vo viacboji a dorast sa predstaví v nedeľu na M-SR vo svojej vekovej kategórii.