Naši na Atletickom moste v Dubnici

8. 9. 2008

O pekné predstavenie sa postarali Dubničania v nedeľu poobede na ich štadióne. Hviezdy svetovej atletiky prilákali do hľadiska päť tisíc divákov, ktorí videli skvelé atletické predstavenie. Aj náš klub mal svoje zastúpenie a dokonca v hlavnom programe. V A behu na 100m žien sa predstavila najlepšia slovenská šprintérka Barbora Šimková s pretekárkami  svetovej špičky. Aj keď dobehla na šiestom mieste v čase 12,40s, výborne reprezentovala náš klub. Časy pretekárok totiž znehodnotil silný protivietor , ktorý presiahol hodnotu 3 metre za sekundu. Darilo sa i Alexandre Štukovej, ktorá v B behu dobehla na druhom mieste v čase 55,17s. Ján Beňa dokonca zvíťazil v B behu na 800m v krásnom finiši po pomalom začiatku v kvalitnom čase 1:55,04min. Alica Mackovichová zvíťazila v C behu na 400m časom 60,40s.

V rámci mítingu sa predstavili i mladší žiaci v pretekoch s názvom Hľadáme nového Plachého. Do finále v Dubnici postupovali najlepší bežci z jednotlivých krajov. I naša škola ZŠ Záhorácka mala zastúpenie v oboch kategóriách. Výborne si počínala Romana Sekáčová, ktorá si vybojovala druhé miesto v čase 1:46,54min a len pár stotín ju delilo od víťazstva. Na Janovi Vaškovi sa podpísala tréma, veď prvýkrát bežal pred zaplnenými tribúnami a dobehol na 18-om mieste v čae 3:20min.