Malackí atléti s medailami z M-SR dorastu

8. 6. 2023
article preview

Na novom štadióne v Humennom sa konali majstrovstvá Slovenska v atletike dorastu.  Atletický štadión zažil zaťažkávaciu skúšku a domáci sa tejto úlohy zhostili na výbornú. Tím, ktorý vytvoril Marek Lučka, ktorý je dušou atletiky v tomto meste na východe republiky, sa popasoval s organizovaním týchto pretekov so cťou. Jedna vec je postaviť v meste atletický štadión a druhá vec je robiť na ňom preteky. To veru nie je jednoduché a Humenčania do atletického organizačného kolotoča vhupli rovnými nohami hneď majstrovstvami Slovenska dorastu.

humenne-1.jpgDo Humenného sa vybrala aj výprava AC Malacky s medailovými ambíciami. Na východ sme poslali tých, ktorí mali šancu uspieť.  Najviac sa zadarilo Matejovi Brezinovi, ktorý vybojoval štyri medaily, z toho jednu striebornú a tri bronzové. Druhé miesto obsadil v skoku o žrdi, tretí bol na 400m prekážok a dve medaily si priniesol zo štafiet, kde si naše kvarteto v zložení Adam Boškovič, Matúš Nehyba, Matej Brezina a Teodor Volek  vybojovalo tretie miesto v štafete  4x100,200,300,400m a štvorica Matúš Nehyba, Adam Gašpar, Teodor Volek a Matej Brezina taktiež tretie miesto v štafete 4x100m.

Smolu mal náš ešte len žiak Teodor Volek, ktorý v behu na 400m prekážok do poslednej prekážky viedol. Do tej však zakopol, čo ho rozhádzalo tak, že do cieľa len doklusal a skončil v poli porazených.  Svoj potenciál však ukázal vo finále na 100m, kde dobehol na štvrtom mieste a tiež štvrté miesto obsadil v behu na 110m prekážok. Na žiaka je to medzi dorastencami výborný výsledok.

Naša minuloročná „hviezdička“ Tereza Beňová tento rok nemá tú správnu formu a v behu na 100m obsadila štvrtú priečku. V behu na 200m dobehla až šiesta. Pre ňu je to sklamaním, pretože v minuloročnej sezóne bola jasná dorastenecká slovenská jednotka, ktorá sa začala presadzovať aj na medzinárodnom fóre. Kariéru má však pred sebou a my veríme, že v budúcoročnej sezóne začne opäť behať tak, ako sme na ňu zvyknutí.

Na medzištátne stretnutie, ktoré sa uskutoční v slovinskom Ptuji 10.-11.6. 2023 sa z nášho klubu prebojoval Matej Brezina, ktorý bude reprezentovať v skoku o žrdi a s výpravou pocestuje aj Tereza Beňová ako náhradníčka pre šprintérske disciplíny.

A tu sú kompletné výsledky našich pretekárov.