Jdi na obsah Jdi na menu

Malacké deti úspešné na Čokoládovej tretre

1. 5. 2024
article preview

V utorok 30.4.2024 sa konala na atletickom štadióne Mladá Garda atletická súťaž pre najmenšie deti s názvom Čokoládová tretra. Táto súťaž vznikla v priamej náväznosti na atleticklý míting Zlatá tretra.

Na Zlatej tretre súťažia najlepší svetoví atléti a v rámci predprogramu súťažia aj deti do 11 rokov v behoch na 100m, 200m a 300m. V ostatných rokoch sa hádže aj vortexom, čo je taká modernejšia verzia kriketovej loptičky. Pôvodne to bola iba česká akcia, ale časom sa k nej pridali aj slovenskí usporiadatelia a vznikla z toho postupová súťaž. Najprv sa v troch mestách konajú oblastné kolá a finále je v Košiciach, odkiaľ  najlepší postupujú do Ostravy. Nuž a do Bratislavy na oblastné kolo sa vybrala aj početná výprava detí z Malaciek.

V obrovskom množstve štartujúcich sa naši nestratili. Súťažilo sa od rána do poobedňajších hodín, rozbeh striedal rozbeh a je vidieť, že deti o šport majú záujem. Hlavne v tých mladších kategóriách. Do Košíc postupovalo z každej kategórie osem detí.

V miniprípravke dievčat /do 7 rokov/ si postup zo siedmeho miesta vybojovala Hoľanová Aneta z AC Malacky.

Medzi dievčatami do 9 rokov si v konkurencii až 153 dievčat dobehla pre šieste miesto a zároveň pre postup Boráková Bianka zo ZŠ Cirkevná.

Výborne si viedol medzi žiakmi do 11 rokov Šimek Erik Alexander zo ZŠ Záhorácka, ktorý dobehol na druhom mieste.

A dokonca víťazstvo si odniesla medzi žiačkami do 11 rokov Mia Šimková, ktorá pretekala pod hlavičkou CVČ Kúty, ale v atletických súťažiach trénuje a preteká za AC Malacky.

Medzi dievčatami vo vortexe obsadila tretie miesto Januš Júlia zo ZŠ Záhorácka. Štvrté miesto si vybojovala Habová Romana z AC Malacky.

Celkovo sa pretekov zúčastnilo 906 detí!

Z malackých detí do Košíc postúpilo 5 detí.

Všetkým deťom ďakujeme za vzornú reprezentáciu nášho mesta a postupujúcim budeme držať palace, aby sa im darilo aj v Košiciach na celoštátnom finále.