Obrazek

V Bergene ako na strednom Slovensku!

V prvú februárovú sobotu sa v nórskom Bergene uskutočnil medzinárodný atletický míting pod názvom „BERGEN INDOOR GAMES“.

Výprava piatich reprezentantov SR, medzi ktorými nechýbala ani zástupkyňa zo Záhoria, Barbora Šimková (Atletický klub AC Malacky). Skupina slovenských atlétov pod vedením Martina Šebestu, spravodajcu tlačovej agentúry SITA, odletela už v piatok po linke Schwechat – Amsterdam – Bergen. Pozvánku na míting, ktorý sa uskutočnil pod záštitou známeho anglického manažéra Andrewua Normana a nórskej atletickej federácie, si všetci atléti vybojovali na základe svojich výkonov v aktuálnej halovej sezóne.

So Slovákov na stupne víťazov vystúpil len Marián Miklós v skoku diaľky (710 cm, 2. miesto). Veľkú šancu na víťazstvo mal Matúš Janeček v behu na 60 m prekážok (8,20 sek.), ktorý zvíťazil v prvej sérii behov, ale vo finále ho pre druhý chybný štart diskvalifikovali. Dana Horská obsadila v skoku do diaľky 4. priečku výkonom 547 cm. Anton Novosad a Barbora Šimková sa medzi najlepších neprebojovali a svojimi výkonmi mierne zaostali za očakávaním (6,88 sek., resp. 7,93 sek).

Po minuloročnej premiére Alexandry Štukovej v Birminghame, je Barbora Šimková ďalšou pretekárkou, ktorá reprezentovala Atletický klub AC Malacky na halovom atletickom medzinárodnom poli.

A aké boli dojmy Barbory Šimkovej? „Nórsko som navštívila po prvý raz v živote. Prístavné mestečko Bergen je o niečo väčšie ako Malacky. Prekvapil ma pokojný život vo večerných uliciach. Architektúra miestnych stavieb mi tak trochu pripomínala Banskú Bystricu na strednom Slovensku. Zo svojho výkonu som mierne sklamaná. S trénerom sme očakávali čas hlboko pod 7,80 sek. Súťaž prebiehala v tunely vo vyhĺbenej skale, takže atmosféra mala svoje čaro. Na rozcvičovanie som však mala málo priestoru (len cca 15 m), nie toľko ako som zvyknutá v hale Elán. Na mojom výkone sa podpísala viróza, ktorá zapríčinila 5-dňový výpadok v tréningu. Ale nechcem sa na nič vyhovárať. Môj štart v Nórsku bol pre mňa takou malou odmenou za výkony dosiahnuté pri testovacích pretekoch na januárových Majstrovstvách Bratislavy, ktoré ma posunuli na čelo tohtoročných slovenských šprintérskych halových tabuliek.“