Atletická sezóna sa rozbieha

30. 4. 2024
article preview

Atletická sezóna 2024 sa rozbieha. Náš klub AC Malacky do nej vstupuje s nemalými ambíciami. Na úvod sa vybrala naša najúspešnejšia pretekárka Rebecca Slezáková do Starej Boleslavi na prvé kolo súťaže družstiev junioriek Stredočeského krajského atletického zväzu, kde hosťuje za Sokol Nehvizdy. Rebecca vyhrala behy na 100 m prek. /14,22s/ a 400 m prek. (1:03,59). Rebecca sa pripravuje na majstrovstvá sveta junioriek, ktoré sa konajú v peruánskej Lime až koncom augusta, takže svoje úsilie s trénerom Petrom Filipom zameriavajú k tomuto vrcholu.

V Bratislave sa cez víkend konal šprintérsky trojboj žiactva. Pretekalo sa od starších až po najmladších a náš klub mal na týchto pretekoch tiež zastúpenie. Našim mladým adeptom atletike sa darilo a viacerí sa prebojovali na stupne víťazov. Medzi najmladšími žiačkami obsadila Pajpachová Diana druhé miesto, medzi mladšími žiačkami Šelcová Alexandra tiež druhé miesto a do tretice na druhom mieste medzi mladšími žiakmi skončil Mráz Richard.

V tom istom termíne sa konal aj Záhorácky bežecký pohár v Jablonici, kde deti z nášho klubu behajú pod hlavičkou Záhorácky Fénix.

Takže aj v Bratislave aj v Jablonici sme mali početnú výpravu a ak k tomu prirátame, že tréner Filip bol v Starej Boleslavi s Rebeccou Slezákovou, Aneta Hollá bola v Jablonici, Táňa Šulíková v Bratislave, tak už začiatok signalizuje, že naši tréneri sa cez sezónu nezastavia.

Už túto stredu 1. mája sa niektorí naši atléti predstavia na súťaži v Trnave a na druhý deň čaká žiactvo prvé kolo žiackej ligy v Bratislave. A nesmieme zabudnúť, že v utorok 30. apríla sa koná v Bratislave na Mladej Garde súťaž najmladších s názvom Čokoládová tretra.