Jdi na obsah Jdi na menu

Atléti AC Malacky v dorasteneckej lige na konečnom druhom mieste

1. 10. 2023
article preview

liga-3.jpegAtletický klub AC Malacky dosiahol výborný výsledok, čo sa týka kolektívnych súťaží. Minulý rok naše družstvo dorastencov postúpilo do  slovenskej dorasteneckej ligy  a boli sme zvedaví, ako sa im bude dariť. Hneď v prvom kole ukázali, že nechcú byť iba do počtu a obsadili druhé miesto. Tento husársky kúsok sa im podarilo zopakovať aj v druhom kole a v treťom, ktoré bolo finálové, sme čakali, či naši chlapci toto umiestnenie udržia.  Do Nitry sme necestovali v plnej zostave, pretože niektorí pretekári, pre ktorých nie je atletika nosným športom, z rôznych dôvodov nenastúpili, ale  gro dvanástich pretekárov pricestovalo na finále s odhodlaním druhé miesto udržať. A darilo sa im skvelo. Až tak, že do štafiet viedli pred Novými Zámkami, ktoré vyhrali prvé dve kolá. Nuž, keďže  kvôli oklieštenému počtu pretekárov sme už na štafety nenastúpili, Nové Zámky si pohodlne vybojovali titul majstrov Slovenska. My sme však boli spokojní aj s druhým miestom, pretože naši atléti ukázali,  že patria medzi slovenskú špičku. Oporou družstva bol ešte len žiak Teo Volek, ktorý zvíťazil až v troch behoch a to na 100m v čase 11,10s, v behu na 200m v čase 22,45s a v behu na 400m, kde dosiahol čas 51,58s, čím získal spolu 33 bodov. V behu na 200m sa dokonca priblížil na 5 stotín sekundy  k limitu na ME do 17 rokov, ktoré sa budú konať na budúci rok v Banskej Bystrici. Výborne si viedol aj Adam Boškovič so ziskom 31 bodov, keď  zvíťazil v skoku do diaľky výkonom 621cm, v behu na 400m prekážok časom 1:01 a obsadil druhé miesto v behu na 100m prekážok v čase 15,43s. Tretí najväčší počet bodov priniesol Eric Houndjo a to 26,  keď zvíťazil v trojskoku výkonom 12,14cm a obsadil dve tretie miesta a to v behu na 100m prekážok v čase 15,54s a v skoku do diaľky výkonom 557cm.

13b

liga-2.jpegĎakujeme všetkým pretekárom za vzornú reprezentáciu AC, ale aj mesta, pretože málokedy sa podarí dosiahnuť v prvej dorasteneckej lige v rámci mesta takéto umiestnenie.

Ďakujeme tiež rodičom a priaznivcom klubu, ktorí prišli do Nitry pretekárov podporiť a tešíme sa na budúcu sezónu, kde budú mať chlapci výzvy aj medzinárodného charakteru. V Banskej Bystrici sa o rok budú konať už spomenuté majstrovstvá Európy do 17 rokov a náš Teo Volek by tam nemal chýbať. A možno aj niekto z ostatných chlapcov zabojuje o limit. Najbližšie k tomu má Adam Boškovič vo viacboji. Všetko však bude závisieť od prípravy, ktorú chlapci absolvujú od polovice októbra. Už halová sezóna, ktorá začne v januári, ukáže, ako na tom naši pretekári budú. Držte im palce! Pretože reprezentovať Slovensko na takomto významnom medzinárodnom podujatí v domácom prostredí sa pretekárovi  podarí málokedy.