Ako bolo v Brezovej a upršaných Malackách

15. 5. 2010

Nemám síce ešte oficiálne výsledky pretekov v Brezovej, ktoré sa konali túto stredu, ani výsledky okresného kola na našom tartane, len sa ich pokúsim zhodnotiť z môjho pohľadu. Najprv k Brezovej. Brezovania každoročne pripravia tieto preteky žiakov s veľkým nadšením a so srdcom, takže nielen učitelia a tréneri, ale hlavne žiaci sem chodia pretekať s radosťou. Nebolo tomu inak ani tento rok. Meteorológovia síce hlásili silné dažde aj na Záhorí, ale našťastie sa mýlili a preteky prebehli síce pod mrakom , ale hlavne nepršalo. Už pekných pár rôčikov sa naša škola zúčastňuje tohto podujatia, ale nikdy sme ho nevyhrali. Už si ma učitelia doberajú, že majstrovstvá Slovenska síce vieme vyhrať, ale v Brezovej nie. Tak sme v stredu ráno nasáčkovali do autobusu vyše 50 detí, obsadili sme všetky kategórie a hybaj ho do Brezovej. V Sološnici sme pribrali ešte desať Sološničanov aj s pánom učiteľom Peťkom a tu už šofér spozornel. Keď učiteľ Peťko zavelil ešte zastaviť v ďalšej dedine, znervóznel som i ja. Našťastie tam nastúpili tuším len traja. Autobus už bol plný, ale v Plaveckom Podhradí na zastávke čakala ďalšia kopa detí. Vodič už mal dosť, ale držal sa statočne. Na Majeri sme zobrali už len Gabiku, všetci sme si vydýchli a hor sa do Brezovej. Tu sme preteky rozbehli podľa našich predstáv a vyhrávali sme jednu disciplínu za druhou. Mladšie žiačky na čele s Karolínou Zváčovou, ktorá bola ústrednou postavou družstva, malý pohár s prehľadom vyhrali. To isté sa podarilo i mladším žiakom. Staršie žiačky s oporami Baňovičovou, Hruščovou,  Chvílovou, Sekáčovou, Šunovou by asi málokto na Slovensku porazil. Len v starších žiakoch sa nám malý pohár nepodarilo vyhrať. Celkovo sme však zvíťazili s náskokom vyše dvesto bodov a prvýkrát putuje tento pohár do Malaciek. Celkové výsledky zverejníme dodatočne.

Okresné kolo v atletike starších žiakov sme sa už tradične snažili pripraviť na úrovni, ktorá zodpovedá postaveniu našej školy v slovenskej atletike. Proti však bolo počasie a chlad, vietor a nepríjemný mrholiaci dážď nám spôsobili vrásky na čele. Preteky sa však uskutočnili aj napriek tomu a priniesli  niektoré pekné výsledky. Naše atlétky i v tomto počasí ukázali, že už niečo vedia. Monika  Baňovičová skočila do diaľky 530cm, Dominika Šunová 480cm, Veronika Hruščová v guli 11,66m. Čo ma ešte zaujalo. bol súboj Elišky Chvílovej s Romanou Sekáčovou v behu na 800m, kde zvíťazila Eliška v čase 2:32min. V behu na 60m sme mali vo štvorčlennom finále tri pretekárky. Monika zvíťazila v čase 8,12. To sa čakalo, ale ako druhá dobehla Petra Ziková vo výbornom čase 8,50s. Porazila Luciu Kavečankyovú, ktorá jej to zase vrátila v behu na 300m, kde zvíťazila pred Petrou. V hode kriketkou ma potešila Aďa Haršániová, ktorá síce nie je atlétkou, ale zvíťazila výkonom cez 50m. Viacej sme sa báli o chlapcov, ktorí predsa len nie sú tak silní ako dievčatá a okrem toho nám chýbali volejbalisti, ktorí mali v tomto termíne majstrovstvá Slovenska. I chlapcom sa však podarilo vyhrať a postúpiť na krajské kolo. Výsledky zverejníme dodatočne.

Cez víkend si naši mladší atléti oddýchnu a starší sa predstavia v nedeľu v Trnave na mítingu GPS.