AC Malacky na druhom kole dorasteneckej ligy na druhom mieste

10. 7. 2023
article preview

Druhé kolo atletickej dorasteneckej ligy sa konalo 8.7. 2023 v Martine. Naše družstvo AC Malacky cestovalo na Turiec oslabené, pretože jeho dvaja najlepší bodovači Teo Volek a Alex Hundjo boli v tom čase práve na medzinárodnom podujatí v Severnej Kórei a aj prázdninový termín tohto podujatia nebol zvolený práve najšťastnejšie. Nuž ale nášmu družstvu neostávalo nič inšie, než sa s týmito problémami čo najlepšie vysporiadať. Už aj z toho dôvodu, že v prvom kole skončili naši chlapci na druhom mieste a cieľom bolo si toto druhé miesto udržať aj po druhom kole.  Do Martina nakoniec odcestovalo 11 pretekárov s cieľom zabojovať zo všetkých síl. Počítali sme, že vedúce Nové Zámky budú nad naše sily a rátali sme, že aj domáci Martin  príde v silnej zostave.  V Martine majú postavenú novú atletickú dráhu, ktorá však nemá tribúnu a v letnom počasí čakalo pretekárov atletické peklo, pretože sa pretekalo od jedenástej hodiny, takže práve v čase, keď sa slnko najviac opieralo do dráhy aj sektorov. Nebol to žiadny atletický raj, ale tvrdý boj nielen so súpermi, ale aj s počasím. Šesťhodinový maratón poriadne preveril sily všetkých zúčastnených. Naši chlapci bojovali ako levy a podarilo sa im udržať druhé miesto,  čo v oklieštenej zostave nebolo vôbec jednoduché.  Tretie finálové kolo sa bude konať 30. septembra v Nitre a naši chlapci nastúpia v kompletnej zostave, takže sa pokúsime Novým Zámkom znepríjemniť cestu k titulu majstrov Slovenska a obsadením druhého miesta by sme  prekročili cieľ, ktorý sme si pred začiatkom súťaže dali. Chlapci AC Malacky nastúpili v tejto zostave: