15 zlatých medailí z druhej časti M-BA

12. 2. 2024
article preview

Úspechom malackej atletiky možno nazvať účinkovanie našich atlétov na druhej časti majstrovstiev  Bratislavskej oblasti mládežníckych kategórií. Mladí adepti atletiky si priviezli domov 15 zlatých, 11 strieborných a 14 bronzových medailí.  Výborne si počínal dorastenec Teo Volek, ktorý zvíťazil v behu na 400m v kvalitnom čase 50,45s. Po náročnej štyristovke sa postavil aj  na štart finále šprintu na 60m, kde zvíťazil o jednu stotinu sekundy časom 7,25s.  Náš ďalší dorastenec Alex Houndjo si vybojoval titul v skoku do diaľky slušným výkonom 614cm.  V kategórii staršieho žiactva zaujala naša talentované bežkyňa Sabina Zajačková, ktorá s prehľadom zvíťazila v behu na 800m v dobrom čase 2:30,14min. Štart od štartu sa lepší Regina Slezáková, ktorá nenašla premožiteľku v behu na 60m prekážok a dosiahla čas  9,28s.  Medzi mladšími žiakmi ukázal svoju všestrannosť Straský Viliam, ktorý zvíťazil v šprinte na 60m a aj v dlhšej trati na 600m. V mladších žiačkach sa darilo Nele Staškovej, ktorá zvíťazila v skoku do diaľky a aj v behu na 60m prekážok. Medzi najmladšími žiakmi prekvapil Šimek Erik Oliver víťazstvom v behu na 60m a najlepší výkon dosiahol aj v skoku do výšky. Medzi najmladšími žiačkami sa darilo našej novej akvizícii Mii Šimkovej, ktorá k nám prestúpila z  Kútov. Táto talentovaná atlétka si vybojovala prvenstvá v behu na 60m, v skoku do výšky a dobehla druhá na 60m.

M-BA boli rozdelené na dva dni a keď zrátame celkové umiestnenia, tak naše pretekárky a pretekári dosiahli 22 prvých, 23 druhých a 20 tretích umiestnení.

Naša výprava mala 56 športovcov. To už je slušné číslo a keď k tomu prirátame rodičov a známych, ktorí sa v hojnom počte týchto pretekov zúčastnili, tak sme sa v hale Elán cítili ako v domácom prostredí.

Športovcom ďakujeme za vzornú reprezentáciu klubu, Malaciek a vlastne celého nášho záhoráckeho regiónu, pretože v našom klube sú športovci zo všetkých kútov Záhoria. A všetkým našim priaznivcom, ktorí sa pretekov zúčastnili ako diváci, ďakujeme za skvelú atmosféru, ktorá na pretekoch panovala.

Tu sú výsledky našich pretekárov,  ktorí sa prebojovali na stupne víťazov.